آخرین آمار ابتلا و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۱۸ خرداد

۱۳۹۹-۰۳-۱۸

کیانوش جهانپور در نشست خبری خود که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در خصوص آمار جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ یکشنبه ۱۸ خرداد ماه _ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۳۶۴ نفر مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه از بین افراد مبتلا به کووید ۱۹، دو هزار و ۵۹۶ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستانی بستری و در وضعیت بحرانی هستند، افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۱۳۴ هزار ۳۴۹ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد افرادی که تست کرونا ویروس آن‌ها تاکنون مثبت اعلام شده، از میان یک میلیون و ۸۴ هزار و ۸۵۷ مورد آزمایش انجام شده در ۱۳۰ آزمایشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت تشخیص داده شده‌اند.

وی تعداد جانباختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۷۲ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا هشت هزار و ۲۹۱ نفر جان باخته‌اند.

جهانپور گفت: از تعداد مبتلایان شناسایی شده ۶۴۸ مورد در موارد بیمارستانی و یک هزار و ۶۹۶ مورد در مراکز درمانی سرپایی ۱۶ ساعته بوده است.

وی ادامه داد: وضعیت کرونای استان خوزستان قرمز است، استان‌های هرمزگان، کردستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار دارند.

جهانپور ادامه داد: طی ۲۴ ساعت اخیر تعداد شهرهای قرمز در استان خوزستان از ۱۶ شهرستان به ۹ مورد رسیده است .